natjecanje

Državno ekipno natjecanje iz obrazovnog sektora elektrotehnike i računalstva

06/04/2017

Prirodoslovno matematički fakultet i Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih, organizira prvo državno ekipno natjecanje iz obrazovnog sektora elektrotehnike i računalstva.

Na natjecanju će sudjelovati 14 tročlanih ekipa iz čitave Hrvatske koji se obrazuju u jednom od četverogodišnjih programa u Obrazovnom sektoru elektrotehnika i računalstvo.

Učenici će se natjecati u četiri etape:

· Projektiranje 3D modela i priprema za 3D ispis

· Projektiranje tiskane pločice

· Programiranje izrađene robotske konstrukcije

· Izrada foto video dokumentacije

Finalni proizvod su robotska kolica:

Natjecanje se održava na Prirodoslovno matematičkom fakultetu u Splitu (Odjel za politehniku) od 10. do 12. travnja 2017.

U sklopu natjecanja će se održati i nekoliko zanimljivih predavanja.

Svečano otvaranje će se održati u Velikom amfiteatru A 0-2 u zgradi Prirodoslovno matematičkog fakulteta u Splitu 10. travnja 2017. godine u 12:30 sati.

Uz organizatore, predstavnike Prirodoslovno matematičkog fakulteta i Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih, otvaranju će prisustvovati ravnatelj Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih Mile Živčić, rektor Sveučilišta u Splitu prof. dr.sc Šimun Anđelinović te izaslanica predsjednika HrvatskogSabora Ivana Ninčević Lesandrić.

Više informacija možete pronaći na: facebook.com/ekipnonatjecanje

Plan natjecanja i glasnik možete preuzeti ovdje: Plan natjecanjaGlasnik