math

Pokrenuti su prvi matematički časopisi na splitskom sveučilištu

04/05/2017

Užežin sv. Duje, zaštitnika grada Splita, pokrenut je znanstveni matematički časopis

Acta mathematica Spalatensia

i matematički stručno-metodički časopis
Acta mathematica Spalatensia. Series didactica

u izdanju Odjela za matematiku Prirodoslovno-matematičkog fakulteta i Splitskog matematičkog društva.
Znanstveni časopis je namijenjen znanstvenicima i istraživačima u području prirodnih znanosti, polja matematika, a sadržavat će isključivo autentične znanstvene radove na engleskom jeziku nad kojima je proveden međunarodni recenzentski postupak.
Metodički časopis je namijenjen širokoj matematičkoj populaciji i to u prvom redu učiteljima i nastavnicima matematike u hrvatskim osnovnim i srednjim školama, ali isto tako i studentima matematike, sveučilišnim profesorima i nastavnicima, kao i svima koji se na bilo koji način bave matematikom, a imaju afinitet za popularne teme iz različitih grana matematike i izlazit će na hrvatskom jeziku.
Na poveznici amas.pmfst.unist.hr možete pronaći internetsku stranicu oba časopisa.
Ovu su prvi matematički časopisi na splitskom sveučilištu i uopće u Dalmaciji. Vjerujemo da ćemo zajedničkom suradnjom izgraditi časopise koji će biti prepoznati od matematičke zajednice i na koje ćemo svi zajedno biti ponosni.

Na dobro van došla Sudamja.

Odjel za matematiku PMF-a u Splitu

Splitsko matematičko društvo