Na temelju odredbe članka 159. Zakona o općem upravnom postupku („Narodne novine”, broj 47/09), članka 12. Pravilnika o sadržaju dopusnice te uvjetima za izdavanje dopusnice za obavljanje djelatnosti visokog obrazovanja, izvođenje studijskog programa i reakreditaciju visokih učilišta („Narodne novine”, broj 24/10) i dostavljene Odluke Senata Sveučilišta u Splitu od 30. travnja 2021. godine sukladno odredbi članka 20. stavka 10. Zakona o osiguravanju kvalitete u znanosti i visokom obrazovanju („Narodne novine”, broj 45/09), po ovlasti ministra znanosti i obrazovanja, državni tajnik je izdao Potvrdu kojom se potvrđuje da je studijski program diplomskog sveučilišnog studija Podatkovna znanost i inženjerstvo Prirodoslovno-matematičkog fakulteta Sveučilišta u Splitu upisan u Upisnik studijskih programa. Također je izdana potvrda za dodavanje u Upisnik istovjetnog studija na engleskom jeziku.

Nakon primitka Odluke Senata Sveučilišta u Splitu i pozitivnog mišljenja Agencije za znanost i visoko obrazovanje , Ministarstvo je izvršilo upis studijskog programa u Upisnik studijskih programa, te je izdavanjem ove potvrde Prirodoslovno-matematički fakultet Sveučilišta u Splitu stekao pravo za izvođenje predloženog sveučilišnog studijskog programa na hrvatskom i engleskom jeziku.

Odluke se nalaze u prilogu.