Organiziran je sastanak radne skupine za izradu studijskog programa Podatkovna znanost i inženjerstvo s ciljem predstavljanja poveznica između kompetencija budućeg studijskog programa i kompetencija koje se nalaze u trenutnom prijedlogu standarda zanimanja Podatkovni inženjer/podatkovna inženjerka. Standard zanimanja nalazi se na popisu standarda u postupku vrednovanja Hrvatskog kvalifikacijskog okvira.

Na sastanku je pročelnik Odjela za informatiku, Ivica Boljat, ukratko predstavio pripremnu tablicu matrice kompetencija koja je usklađena sa prijedlogom standarda zanimanja, a koja u ovoj verziji sadrži i planirane kolegije koji će se izvoditi u okviru studijskog programa Podatkovna znanost i inženjerstvo, koji je u fazi pripreme. Svatko od zaduženih predstavio je prvu verziju tablica kolegija koje su pripremljene u skladu sa uputama Sveučilišta u Splitu. Prije same izrade elaborata, potrebno je voditi računa i o usklađenosti pojedinih kolegija sa prijedlogom standarda zanimanja, pa se još jednom ponovila potreba za popunjavanjem matrice kompetencija.

Pokušaj uključivanja tvrtki u ovu fazu izrade studijskog programa polučio je vrlo skromne rezultate jer je teško, bez dodatnog obrazovanja, napisati opis kolegija prema smjernicama Sveučilišta.

Kompetencije predstavljaju dinamičku kombinaciju kognitivnih i metakognitivnih vještina, znanja i razumijevanja, međuljudskih i praktičnih vještina te etičkih vrijednosti, o čemu treba voditi računa u fazi izrade nastavnih materijala. Europski kvalifikacijski okvir definira kompetencije kao sposobnost uporabe znanja, vještina i osobnih, socijalnih i metodoloških sposobnosti u studiju, radu ili u osobnom i profesionalnom razvoju.