U sklopu projekta Internacionalizacija diplomskih studijskih programa, kojeg je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu u Splitu, razvija se studij Podatkovne znanosti i inženjerstva pri Odjelu za informatiku. Za nastavnike, studente, ali i druge zainteresirane Laura Alessandretti sa Techincal University of Denmark održala je predavanje/radionica pod naslovom The Scales of Human Mobility.

S povećanjem dostupnosti podataka prikupljenih u gradovima, područje urbane podatkovne znanosti značajno se proširilo nudeći rješenja za različite problema u urbanim sredinama. Urbane sredine susreću se sve češće s izazovima predviđanja prometa s ciljem planiranja novih urbanih prostora. Zanimljiva je poveznica između načina na koji ljudi percipiraju prostori načina na koji promišljamo o mobilnosti. Predstavljen je niz empirijskih istraživanja vezanih uz mobilnost ljudi te se ukratko osvrnulo na rezultate provedenih istraživanja. Kroz raspravu su se uvele novosti u području uz demonstraciju uporabe digitalnih podataka koji opisuju neopipljive aspekte urbanog prostora važne za kvalitetu života. U drugom dijelu predavanja naglasak je stavljen na znanstveno razumijevanje mobilnosti ljudi u urbanim kompleksnim sustavima.