Pozivamo Vas na 21. Fakultetski seminar Prirodoslovno-matematičkog fakulteta, u srijedu 28. ožujka. 2018. u 12:00 sati u amfiteatar A1-1 na kojem će dr. sc. Ivo Krka održati predavanje „Životni put inteligentnih funkcija Gmail-a

Sažetak: Već 20 godina Google je pri čelnoj poziciji u izgradnji inteligentnih i ogromnih sustava sa stotinama milijuna korisnika. U Gmail-u strojna inteligencija pomaže korisnicima smanjiti broj neželjenih poruka, organizirati pretinac e-pošte i odgovoriti na poruke. U ovom predavanju prezentirat će se kako su razvijene dvije inteligentne funkcionalnosti u Gmail-u: Smart Labels i Smart Reply. Njihov razvoj bit će objašnjen kao putovanje kroz životni ciklus programa. Završni dio predavanja posvećen je procesu prijave i opcijama zapošljavanja u Google-u.

Životopis: Ivo Krka je Senior Site Reliabilility Engineer u YouTube Streaming SRE timu. Krka je prethodno bio član Gmail Intelligence tima gdje je radio na Smart Labels i Smart Reply proizvodima. Doktorirao je na Sveučilištu Južne Californije pod vodstvom Profesora Nenada Medvidovića. Prethodno je diplomirao na FER-u u Zagrebu. Prije Google-a, Krka je bio vanjski suradnik u Quandary Peak Research-u i Infosys-u. Glavna stručna interesna područja su mu inženjering programskih zahtjeva, dizajn i održavanje raspodijeljenih programskih arhitektura te primijenjena strojna inteligencija.

Ukoliko namjeravate prisustvovati predavanju, (opcionalnu) prijavu možete popuniti na https://services.google.com/fb/forms/splituniversity2018/