Zadovoljstvo nam je pozvati vas na 54. Fakultetski seminar kojega organiziramo u suradnji sa Sveučilišnim studijem Mediteranske poljoprivrede, a održati će se u petak, 13. 05.2002., s početkom u 12 h, u amfiteatru A0-1.

Seminar će održati dr. sc. Angjelina Belaj, Instituto  de Investigacion y Farmacion Agraria y Pesquera, Centro Alameda del Obispo (Cordoba, Španjolska) na temu:

Conservation and management of olive genetic resources

Sažetak predavanja:
Kroz predavanje bit će predstavljana iskustva u primjeni molekularnih biljega u identifikaciji biljaka s posebnim naglaskom na maslinu. U području Cordobe (Španjolska) smještena je najveća svjetska kolekcija genofonda masline te ćemo na tom primjeru biti upoznati s metodama i načinima čuvanja biljnog genetskog materijala kao i s metodama upravljanja biljnim genetskim izvorima. Osim ovog, tim dr. Belaj intenzivno radi na oplemenjivanju masline i stvaranju novih sorta te će u ovom predavanju biti riječi i o ovoj temi.

54. FAKULTETSKI SEMINAR PRIRODOSLOVNO-MATEMATIČKOG FAKULTETA U SUORGANIZACIJI SA SVEUČILIŠNIM STUDIJEM MEDITERANSKE POLJOPRIVREDE