Vrijednost projekta 750.000,00 USD
Trajanje projekta 15.07.2015.-19.10.2019.
Ime i prezime voditelja projekta Doc.dr.sc. Ani Grubišić
Web stranica projekta http://www.acnltutor.net/

Ciljevi projekta uključuju razvoj gotovo potpuno automatiziranog inteligentnog tutorskog sustava koji će moći poučavati proizvoljno deklarativno područno znanje i komunicirati na prirodnom jeziku. Automatizacija će se očitovati u prilagođavanju i generiranju znanja o učeniku kao i znanja o metodama za poučavanje. Oblikovanje područnog znanja u modulu stručnjaka će također biti automatizirano primjenom metoda ekstrakcije znanja. Štoviše, cijeli proces razvoja, odabira, nizanja i prezentiranja elemenata računalom oblikovanih nastavnih sadržaja biti će u potpunosti automatiziran. Obrada prirodnog jezika će se primjenjivati tijekom dvosmjerne komunikacije u svim fazama učenja, poučavanja i testiranja znanja. Primjena oblikovanja nastave u ovom sustavu omogućava uporabu nekoliko scenarija učenja, poučavanja i testiranja učenikova znanja.