Pozivamo Vas na 2. fakultetski seminar u srijedu 23.11.2016. u amfiteatru 3F-A0-1 u 13:00 sati.

Doc.dr.sc. Ivana Novak Nakir s Medicinskog fakulteta u Splitu, predavanjem pod naslovom u na temu *“Autofagija – naš prijatelj ili neprijatelj?“* predstavit će istraživanja za koja je dodijeljena Nobelova nagrada iz područja fiziologije i medicine za 2016. godinu.

Doc.dr.sc. Ivana Novak Nakir je diplomirala molekularnu biologiju na Biološkom odsjeku PFM-a u Zagrebu, a doktorat znanosti stekla je na Karolinska Institutu u Stockholmu u Švedskoj 2006. godine. Nakon doktorata kratko je radila u Glaxo Smith Kline istraživačkom institutu u Zagrebu, a 2008. godine je započela poslijedoktorsko usavršavanje u laboratoriju prof.dr.sc. Ivana Đikića u MedILS-u u Splitu za kojeg je dobila EMBO Long Term Fellowship. Trenutačno istražuje autofagiju, proces razgradnje staničnih dijelova nužan za održavanje ravnoteže i zdravlja svih stanica. Voditeljica je uspostavnog istraživačnog projekta financiranog od Hrvatske zaklade za znanost – “The role of autophagy receptors in selective removal of mitochondria – AutoMito“.