Voditelj istraživačke grupe

– Automatika
– IoT

Opis istraživanja:

Istraživanje grupe za robotiku i primijenjenu znanost se temelji na primjeni znanja i metoda iz različitih područja s ciljem kreiranja primjenjivog proizvoda. Analiziraju se nove tehnologije iz područja robotike, automatike, elektronike i računalnog vida s ciljem primjene u svakodnevnom životu. Posebna pozornost se posvećuje interdisciplinarnosti i primjeni mobilne robotike kroz obrazovni kontekst. Kroz interdisciplinarnost područja robotike i automatike istražuju se i razvijaju nove primjene IoT (Internet of Things) tehnologije s posebnim naglaskom na minimiziranje utroška energije i primjenu obnovljivih izvora energije. Iz područja računalnog vida se razvijaju metode za izdvajanje dinamičkih i statičkih pozadina iz slika s ciljem primjene u mobilnoj robotici.

Kontakti s akademskim i drugim institucijama:

– FESB-Split

Opis dosadašnje suradnje:

Suradnja na zajedničkom projektu Računalni vid u identifikaciji kinematike sportskih aktivnosti Šifra projekta: 177-0232006-1662

Planovi budućih istraživanja:

Istraživanja iz područja primjene računalnog vida u robotici. Istraživanje primjene IoT tehnologije

Popis odabranih znanstvenih radova:

” Papić, Vladan; Rogulj, Nenad; Pleština, Vladimir.
Identification of sport talents using a web-oriented expert system with a fuzzy module. // Expert Systems with Applications. 36 (2009) , 5; 8830-8838 (članak, znanstveni)
Pleština, Vladimir; Papić, Vladan.
Features analysis and Fuzzy-SVM classification for tracking players in water polo. // WSEAS transactions on computers. 13 (2014) , 47; 528-537 (članak, znanstveni)
Pleština, Vladimir; Dujmić, Hrvoje; Papić, Vladan.
A modular system for tracking players in sports games. // International Journal of Education and Information Technologies. 3 (2009.) , 4; 197-204 (članak, znanstveni).
Pleština, Vladimir; Turić, Hrvoje; Papić, Vladan.
Constructive Education Approach: Robot Soccer // Proceedings of the ITI 2007 29th International Conference on INFORMATION TECHNOLOGY INTERFACES / Luzar, Vesna ; Huljic Dobric, Vesna ; Grinfeld, Boris (ur.).
Zagreb : SRCE University Computing Centre, University of Zagreb J. Marohnića 5, 10000 Zagreb, Croatia, 2007. 425-430 (predavanje,međunarodna recenzija,objavljeni rad,znanstveni).
Dujmić, Hrvoje; Papić, Vladan; Turić, Hrvoje.
A New Method for Detection of Artificial Objects and Materials from Long Distance Environmental Images. // International Journal of Mathematical, Physical and Engineering Sciences. 4 (2010) , 1; 22-26 (članak, znanstveni).
Turić, Hrvoje; Dujmić, Hrvoje; Papić, Vladan.
Two-stage Segmentation of Aerial Images for Search and Rescue. // Information Technology and Control. 39 (2010.) , 2; 138-145 (članak, znanstveni). ”