Od 31. svibnja do 2 lipnja. održana je trodnevna terenska nastava za studente prve godine diplomskog studija biologije i kemije pod vodstvom dr. sc. Juraja Kamenjarina.

Terenska nastava polazila je iz Splita preko Gospića, Smiljana s posjetom Memorijalnom centru „Nikola Tesla“, općine Perušić s posjetom pećinskom parku „Grabovača“ – špilja „Samograd“, a nastavila se prema Otočcu i  Kutrevu gdje su studenti obišli utočište za medvjede. Drugi dan nastave studenti su se zaputili prema Krasnom polju na obroncima Nacionalnog Parka „Velebit“ gdje su obišli upravu nacionalnog parka, Šumarski muzej „Krasno“ te planinarski dom i botanički vrt na Zavižanju. Pred kraj dana zaputili su se prema otoku Rabu. Trećega dana na otoku Rabu su posjetili park šumu „Dundo“, plažu „Lopar“, zaljev „Sv. Eufemije“ i sam grad Rab. Terenska nastava završila se odlaskom u uvalu „Zavratnica“.

Studenti su se na praktičan način informirali o flori i fauni hrvatskog primorskog područja s naglaskom na biljnu ekologiju i geobotaniku te na taj način iz druge perspektive pristupili temeljnim biološkim spoznajama.

Dominik Peranović, student 2. godine preddiplomskog studija biologije