Na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu u Splitu je održan je susret četiriju iskusnih nastavnica kemije sa studentima 2. godine diplomskog studija Biologija i kemija pod nazivom „PMF – mjesto gdje budućnost susreće znanje i iskustvo. Gordana Cecić-Sule, prof., Ivana Marić Zerdun, prof., Nina Stričević, prof. i dr. sc. Sanda Šimičić, prof. su održale predavanja o primjerima dobre prakse nastave kemije te su, tijekom svojih predavanja i u okviru „okruglog stola“ koji se održao nakon predavanja, sa studentima – budućim nastavnicima kemije, podijelile i raspravile primjere nastavnih aktivnosti, specifične pristupe, originalna objašnjenja i druga rješenja koja su se u njihovim učionicama pokazala uspješnima. Na ovaj su način budući nastavnici kemije dobili priliku osnažiti svoje metodičko znanje kemije znanjem i iskustvom kvalitetnih nastavnika.

Podatci o Susretu nastavnika kemije  sa studentima nastavničkog smjera
Naziv susreta: PMF – mjesto gdje budućnost susreće znanje i iskustvo
Datum održavanja: 23. siječnja 2020.
Mjesto održavanja: Prirodoslovno-matematički fakultet Sveučilišta u Splitu
Trajanje: 4 sata

Predavanja:
Gordana Cecić-Sule, OŠ Kamešnica, Otok
Kreativnim metodama poučavanja do realizacije ishoda učenja

Nina Stričević, OŠ Spinut, Split
Maseni i volumni udio tvari – primjeri obrade teme kroz integriranu nastavu

Ivana Marić Zerdun, OŠ Trilj, Trilj
Metode uspješnog poučavanja kemije

Sanda Šimičić, OŠ Split 3, Split
Primjena čestičnog crteža u evaluaciji znanja o vodenim otopinama kiselina, baza i soli