Za vrijeme Adventa održana je smotra Sveučilišta u Splitu (4. – 8. prosinca 2023.) na Kampusu, a naš Fakultet je i ove godine bio domaćin. Svečano otvorenje bilo je 04. prosinca gdje su zainteresiranim učenicima predstavljene sve sastavnice Sveučilišta kao i neke nastavne baze. U narednim danima, sastavnice su se u popodnevnim satima pojedinačno predstavljale u amfiteatrima. Predstavljanje PMF-a je održano 06. prosinca od strane prodekana za nastavu, doc. dr. sc. Gordana Radobolje, koji je prezentirao, između ostalog i veliki broj studijskih programa nakon čega su Odjeli omogućili učenicima obilazak svojih prostora.

Na Odjelu za kemiju učenike su ugostili asistenti Martina Gudelj , Kristian Nakić i Tin Bobeta koji su ih detaljnije upoznali s mogućnostima studiranja i kvalitetom nastave koju pružamo. Učenici su bili provedeni kroz studentske i znanstveno-istraživačke laboratorije te su ukratko informirani o tematikama istraživanja na Odjelu.