Temeljem javnog natječaja objavljenog u Narodnim novinama (br. 113/2019), mrežnoj stranici Fakulteta, službenom internetskom portalu za radna mjesta Europskog istraživačkog prostora dana 22. studenoga 2019. godine te u Slobodnoj Dalmaciji dana 25. studenoga 2019. godine, za izbor jednog djelatnika u znanstveno-nastavno zvanje i radno mjesto izvanrednog profesora, za znanstveno područje tehničkih znanosti, polje računarstvo, izabran je kandidat:

Doc.dr.sc. Hrvoje Kalinić

Izv. prof. dr. sc. Hrvoje Kalinić, dipl. ing. el. je doktorirao na Sveučilištu u Zagrebu 2012. godine pod vodstvom prof. dr. sc. Svena Lončarića (Fakultet elektrotehnike i računarstva) i akademika Davora Miličića (Medicinski fakultet, KBC Rebro) iz područja biomedicinske obradbe slike s primjenom na analizi ultrazvučnih kardioloških slika u sklopu međunarodnog projekta financiranog od UKF-a (Unity through knowledge fund). Obradbu signala i raspoznavanje uzoraka u svrhu segmentacije i analize radio je i na prvom grozdu računala na Sveučilištu u Zagrebu koji je održavao od 2007. do 2013. kada je grozd brojio 336 procesora ne računajući GPU (CUDA capable devices). Tokom postdoktorata radi na projektu financiranom od VIPNet-a, te prelazi na Institut za oceanografiju i ribarstvo (IZOR) u Split na HRZZ projekt u kojemu neuronskim mrežama radi predviđanja kretanja morskih struja čiji plod su publikacije visokog odjeka kao u Nature’s Sicentific report. Surađujući s kolegama na IZOR-u iskustvo rada s Linuxom proširuje na rad s mini-računalima koja služe bržem obavještavanju, pravovremenom zaključivanju ili razumijevanju prikupljenih podataka (IoT), te surađuje na Interreg i FP7 projaktima. Zaposlenik je Prirodoslovno-matematičkog fakulteta Sveučilišta u Splitu i nositelj više predmeta iz područja podatkovne znanosti i umjetne inteligencije te je voditelj Grupe za računalno obavještavanje i inteligenciju gdje iskustva iz strojnog učenja i operacijskih sustava primijenjuje na promet (npr. upravljanje, q-learning…) i analizu vremenskih nizova (npr. burza i energetika). Voditelj je uspostavnog istraživačkog projekta HRZZ-a u sklopu kojega će biti forimiran Laboratorij za obradbu i analizu podataka iz okoline. Autor je više desetaka znanstvenih radova te recenzent i/ili član programskog odbora za više međunarodnih konferencija i časopisa.