Pozivamo Vas na 16. Fakultetski seminar u srijedu 07. 02. 2018. u amfiteatru A-0-1 u 12:00 sati na kojem će Prof. dr. dr. h. c. Vlasta Bonačić-Koutecký, voditeljica Centra, održat predavanje pod naslovom ‘Predstavljanje Centra izvrsnosti za znanost i tehnologiju – integracija Mediteranske regije pri Sveučilištu u Splitu (STIM)

Sažetak: STIM povezuje istraživanje s inovacijom i edukacijom unutar projektnih elemenata: Napredna tehnologija na nanoskali, Voda i okoliš te Edukacija i prijenos znanja i tehnologije. Interdisciplinarnost povezuje istraživanja i edukaciju unutar fizike, kemije, matematike, biologije i informatike.

STIM je izabran među prva 4 centra izvrsnosti u Hrvatskoj u STEM području i jedini je na Sveučilištu u Splitu. Njegova održivost je ovisna o novim interdisciplinarnim projektima.