Pozivamo Vas na 33. Fakultetski seminar Prirodoslovno-matematičkog fakulteta, koji će se održati u srijedu, 15. svibnja 2019. godine u 12:00 sati u amfiteatru A-1-1, na kojem će dr. sc. Katarina Trajković održati predavanje pod naslovom: Međustanična komunikacija: mijelinizacija, egzosomi i Huntingtonova bolest.
Tema predavanja su tri različita aspekta medjustaničnih interakcija u fiziološkim stanjima i neurodegeneraciji.
O PREDAVAČICI:
Katarina Trajković voditeljica je istraživačke grupe na Mediteranskom institutu u Splitu koja se bavi međustaničnom komunikacijom u starenju i bolesti. Nakon doktorata na Sveučilistu u Goettingenu, Njemačka (2007), svoj istraživački rad nastavila je Sveučilistu u Ženevi, Švicarska, te na Sveučilistu Northwestern u Chicagu, SAD od kuda se nedavno doselila u Split. Njen rad o mehanizmu nastanka egzosoma objavljen u časopisu Science citiran je preko 1000 puta.
Predavanje će se odžati na engleskom jeziku.