Ministarstvo znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske odobrilo je upise diplomskih sveučilišnih studija Molekularna biologija (na hrvatskom jeziku, šifra 2640) i Molecular biology (na engleskom jezku, šifra 2641) u Upisnik studijskih programa čime je Prirodoslovno-matematički fakultet Sveučilišta u Splitu stekao pravo za izvođenje tih dvaju diplomskih sveučilišnih studijskih programa. Troškovi studija na hrvatskom jeziku financirat će se iz sredstava državnog proračuna, dok će se troškovi studija na engleskom jeziku financirati iz školarina studenata. Predviđen je upis 20 studenata na program na hrvatskom jeziku i 20 studenata na program na engleskom jeziku.

Studij na engleskom jeziku Molecular biology, prvi je takav studij u Republici Hrvatskoj.

Upisi prvih studenata i početak nastave predviđeni su u akademskoj godini 2022./2023.