Povodom ovogodišnjeg Festivala znanosti u petak 26.4.2024. Udruga „Inovatic“ i Odjel politehnike Prirodoslovno-matematičkog fakulteta u Splitu organizirali su radionicu robotike za učenike viših razreda OŠ Trilj. Tema ovogodišnjeg Festivala znanosti je INTELIGENCIJA, a radionica je bila posvećena samovozećim vozilima. Učenici su na radionici upoznali princip korištenja umjetne inteligencije koja se koristi u autonomnim sustavima, a sve to na modelu upravljanja robotskog vozila. Prvi dio radionice se izrađivao model robotskog vozila, a drugi dio radionice je bio posvećen programiranju. Na radionici se koristio edukacijski robotski set Lego Mindstorms Ev3 koji je oponašao autonomni sustav sličan kod samovozećih vozila. Voditelji radionice su bili doc. dr. sc. Stjepan Kovačević, doc. dr. sc. Ivan Peko, izv. prof. dr. sc. Tomislav Matić i Jozo Pivac, prof., zajedno sa predavačem Josipom Stepincem, te vanjskim suradnicama, učiteljicama iz OŠ Trilj, Nikolinom Čović Gusić, Anom Šipić i Anom Pezelj.