Nedavno smo sa žaljenjem primili pismo o trajnoj blokadi rada našeg Hrvatskog fizikalnog društva (HFD). U priloženom se dokumentu skupina od pedesetak hrvatskih fizičara odazvala na poticaj u tom pismu članu Upravnog odbora (UO) HFD-a prof. dr. sc. Anti Bilušiću, i izrazila želju za što skorijim osnivanjem nacionalne cehovske udruge koja bi promicala interese fizike kao struke te fizičara i zaljubljenika u fiziku – od sveučilišnih profesora, znanstvenika s javnih instituta, nastavnika u školama do studenata i učenika.

Lista potpisnika je otvorena te se svatko tko se još želi potpisati može javiti Anti Bilušiću (bilusic@pmfst.hr), ili se može odazvati preko nekog drugog iz Upravnog odbora, kako je navedeno u pismu UO HFD-a.