Poštovane kolegice i kolege,

Obavještavamo Vas da će se na PMF-u u Splitu održati, osmi po redu, susret fizike i filozofije pod nazivom „Summer School in Fundamental Concepts of Quantum Physics“. Na predavanjima ove ljetne škole posvetit ćemo se, uglavnom, sljedećim pitanjima:

1.  Kako predavati uvodni kurs iz kvantne fizike ili kako predstaviti kvantnu fiziku općoj publici?
  2.  Koja su otvorena konceptualna pitanja vezana za kvantnu fiziku, odnosno, da li možemo biti zadovoljni sa njezinom interpretacijom?

Škola će se održati od 2. do 4. rujna 2020., na otvorenom (plato ispred ulaza na PMF), te je besplatna i otvorena za sve sudionike. Registracija je obavezna (krajnji rok je 31. kolovoza u 23:59h), a broj mjesta je ograničen zbog mjera vezanih uz COVID-19 pandemiju.

Više informacija možete pronaći na službenoj stranici škole:

Physics and philosophy na PMF-u u Splitu