U okviru provedbe projekta ”Funkcionalna integracija Sveučilišta u Splitu, PMF-ST, PFST te KTF-ST kroz razvoj znanstveno-istraživačke infrastrukture u Zgradi tri fakulteta (KK.01.1.1.02.0018)“ u petak, 03. veljače, održana je primopredaja analitičkih i tehničkih laboratorijskih vaga (12 kom) na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu u Splitu, uz nazočnost izv. prof. dr. sc. Renate Odžak. Tako su Odjel za kemiju i Odjel za biologiju dodatno opremljene s važnim i neophodnim laboratorijskim instrumentima za mjerenje mase uz visoku razinu točnosti, s očitanjem od 0,1 mg (četiri decimale) ili manje. Analitička vaga ima mjernu ćeliju visoke osjetljivosti, stakleni pokrov koji uzorak i posudu štiti od kretanja zraka koje može uzrokovati nestabilnost i netočne rezultate. Elektroničke analitičke vage često su opremljene raznim funkcijama i značajkama koje pomažu pri održavanju točnosti i poboljšavaju ergonomiju vaganja (dodirni zaslon, motorizirana vratašca..). Također, imaju i opcije povezivanja (USB, RS232 i LAN) s raznim perifernim uređajima i podatkovnim sustavima.