Odjelu za kemiju Prirodoslovno-matematičkog fakulteta isporučen je novi uređaj za brzu tekućinsku kromatografiju ÄKTA pure 25. Nabava ovog uređaja u iznosu od  gotovo 400.000 kn financirana je sredstvima projekta Funkcionalna integracija Sveučilišta u Splitu, PMF-ST, PF-ST te KTF-ST kroz razvoj znanstveno-istraživačke infrastrukture u Zgradi tri fakulteta. Instalacija i puštanje u rad uređaja odvile su se u prisustvu znanstvenika Odjela za kemiju i Medicinskog fakulteta kojima je kao i ostatku znanstvene zajednice Sveučilišta u Splitu od sada na raspolaganju suvremeni sustava za kromatografiju bioloških molekula. Uređaj ÄKTA pure 25 je fleksibilni i intuitivni sustav za brzo i učinkovito pročišćavanje proteina, peptida i nukleinskih kiselina u visokim koncentracijama. Uređaj je vezan za softver UNICORN koji omogućava jednostavno upravljanje procesom kromatografije u stvarnom vremenu.