Tradicionalna studija o najcitiranijim svjetskim znanstvenicima, koju prema podatcima iz Scopus baze izrađuje istraživačka grupa sa Sveučilišta Stanford u Kaliforniji (SAD), objavila je podatke za 2022. godinu. U okviru studije, koja obuhvaća najcitiranijih 2 posto svjetskih znanstvenika u pojedinim granama znanosti, objavljene su dvije liste – lista najutjecajnijih znanstvenika za 2022. godinu, te lista najutjecajnijih znanstvenika za cjelokupnu znanstvenu karijeru. Detaljno rangiranje je objavljeno u Elsevier Data Repository, dostupno na web stranici https://elsevier.digitalcommonsdata.com/datasets/btchxktzyw/6.

Na listi najcitiranijih znanstvenika za cjelokupnu znanstvenu karijeru sa Sveučilišta u Splitu su:

Frano Barbir (Fakultet elektrotehnike strojarstva i brodogradnje), Ante Munjiza (Fakultet građevinarstva, arhitekture i geodezije), Ana Marušić (Medicinski fakultet), Ognjen Bonacci (Fakultet građevinarstva, arhitekture i geodezije), Damir Vukičević (Prirodoslovno-matematički fakultet), Mladen Miloš (Kemijsko-tehnološki fakultet), Sandro Nižetić (FESB), Matko Marušić (Medicinski fakultet) i Dragan Poljak (Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje)

Na listi 2% najcitiranijih znanstvenika za 2022. godinu sa Sveučilišta u Splitu su:

Frano Barbir (Fakultet elektrotehnike strojarstva i brodogradnje), Ante Munjiza (Fakultet građevinarstva, arhitekture i geodezije), Ana Marušić (Medicinski fakultet), Ognjen Bonacci (Fakultet građevinarstva, arhitekture i geodezije), Damir Vukičević (područje „General Mathematics“, Prirodoslovno-matematički fakultet), Sandro Nižetić (Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje), Igor Jerković (Kemijsko-tehnološki fakultet), Ivana Kolčić (Medicinski fakultet), Zenon Pogorelić (Medicinski fakultet), Andrina Granić (područjeInformation & Communication Technologies“, Prirodoslovno-matematički fakultet), Damir Sekulić (Kineziološki fakultet) i Ivan Galić (Medicinski fakultet)

Čestitamo na ovom značajnom uspjehu!