Dana 6. srpnja 2021. godine održala se tematska sjednica saborskog Odbora za obrazovanje, znanost i kulturu posvećena problemu nedostatka kvalificiranih nastavnika u nastavi matematike. Sjednica se održala na inicijativu i sudjelovanje dekana Prirodoslovno-matematičkog fakulteta u Splitu, Prirodoslovno-matematičkog fakulteta u Zagrebu te pročelnika matematičkih odjela u Rijeci i Osijeku.

Članovi Odbora jednoglasno su usvojili zaključke s tematske sjednice i predložili Ministarstvu znanosti i obrazovanja usvajanje paketa mjere. Cilj mjera je u najkraćem mogućem roku osigurati da u osnovnim i srednjim školama nastavu iz matematike, ali i drugih deficitarnih prirodoslovnih disciplina, izvodi kvalificirani nastavni kadar.

Zaključci Odbora s tematske sjednice dostupni su na poveznici: Zaključci Odbora za obrazovanje, znanost i kulturu s tematske sjednice “Deficit kvalificiranih nastavnika u nastavi matematike – izazovi, perspektive, rješenja” | Hrvatski sabor